Hakkımızda

 

UzuHakkimizdan yıllardır tatilcilerin gözdesi olan Antalya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Muhteşem denizi ve eşsiz doğasının yanı sıra, tarihe ışık tutan Antik Çağ’dan kalma eserleri ile de göz dolduruyor. Coğrafi konumu açısından Akdeniz’e kıyısı bulunan bu tatil beldesi, yüzölçümü açısından da oldukça geniştir. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya, geçmişten günümüze gelene kadar birçok yol kat etmiş ve son olarak şimdiki görüntüsüne kavuşmuştur.

Son derece modern bir şehir haline gelen Antalya, palmiyelerin süslediği bulvarları ile ülkemizin son derece önemli turizm merkezlerinden biridir. Hem duru ve berrak denizin tadını çıkarmak isteyenlerin hem de tarihe dokunmak ve onu solumak isteyenlerin ilk adreslerin biri olan Antalya, her yıl düzenlenen festivalleri ile de adını dünyaya duyurmuştur. Altın Portakal, Caz günleri, Uluslararası Opera ve Bale Festivalleri, Uluslararası Kum Heykel Festivali gibi birçok organizasyona ev sahipliği yapan şehre, her yıl dünyaca ünlü sanatçılar sahne almak için akın ediyor.

Bu yönüyle hem Antalya’nın turizmine katkı sağlarken hem de ülkemizin adını dünyaya duyurmuş oluyor. Medeniyetler beşiği olarak da bilinen Antalya, gezilmesi ve görülmesi gereken tabii güzellikleri ile de ünlüdür. Örneğin Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Karain Mağarası ve Dim Çayı gibi insanların görmek için can attığı tabii güzelliklerine sahip çıkan ve onların doğallığını titizlikle koruyan bu şehir gerçekten saygıyı hak ediyor. Ülkemizin en iyi tatil beldeleri arasında üst sıralarda yer alan Antalya, doğallığından ödün vermeden, her yıl daha fazla tatilciyle buluşmaya devam ediyor. Yemyeşil doğa, masmavi deniz ve sizi geçmişe yolculuğa çıkarak olan tarihi dokular ile Antalya, bir kere ziyaret edenlerin vazgeçilmezi haline geliyor. Ülkemiz sınırları içinde bulunan ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri olan bu şehir, daha uzun yıllar tatilcilerin gözdesi olacak gibi görünüyor.